SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Punschkoppar 15243282
nr 1524 3282
Punschkoppar
18 st, silver, invändigt förgyllda, CESON, 1979. Höjd: 5,5 ca. Vikt: 560g ca
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 27 februari 2023
kl 18:21:24
24/2 16:43:43
2.400 kr
27/2 18:16:24
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver